پارتیشن شیشه ای | یراق آلات اسپایدری

تولید و فروش یراق آلات اسپایدری پارتیشن شیشه ای با بهترین کیفیت

نمای شیشه ای | بست اسپایدری

بست اسپایدری در طرح و اندازه های گوناگون مناسب نمای شیشه ای

/
شیشه حمام

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت
5/5 - (5 امتیاز)

شیشه لمینیت

video
play-rounded-fill

 

در این صفحه با موارد زیر آشنا می شوید
 • شیشه لمینیت چیست؟
 • تفاوت شیشه لمینیت با شیشه سکوریت و شیشه ساده
 • چرا شیشه لمینیت نمی شکند؟
 • شیشه لمینیت چگونه می شکند؟
 • کاربرد  و مزایای شیشه لمینیت
 • شیشه فوتولمینیت چیست؟
 • چرا شیشه کالا

 

شیشه لمینیت چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که این نوع شیشه چیست؟ چه کاربری دارد و چرا به آن لمینیت می گویند؟

برای پاسخ به این سوال تا آخر این مقاله با ما همراه باشید:

شیشه لمینیت یا به اصلاح شیشه نشکن و شیشه ضدگلوله نوعی از شیشه های مصرفی در بازار می باشند که علاوه بر خاصیت مقاومت در برابر ضربات احتمالی در برابر تخریب نیز ایستایی وایمنی مورد نظر را دارند و این بدان معناست که در صورت شکست این دیواره شیشه ای فرو نمیریزد و نسبت به خطرات ناشی از شکست شیشه های سکوریت و خام دارای ضریب اطمینان خطر صفر و ضریب ایمنی صد می باشد.

تفاوت شیشه لمینیت با شیشه سکوریت و شیشه ساده در چیست؟

شیشه ها با توجه به نحوه تولید و مکان مورد استفاده به انواع گوناگونی تقسیم می شود که مهمترین نکته در انتخاب نوع شیشه ها مکان مورد استفاده آن ها می باشد:

شیشه معمولی:

شیشه معمولی یا شیشه خام همان متریالی است که از دیرباز در منازل مسکونی،تجاری و اداری از آنها استفاده می شده است و به علت عدم مقاومت در برابر ضربات ناشی از برخورد کوچکترین ضربه می شکست و به قطعات برنده و تیزی مبدل می شد که علاوه بر خسارت مالی خطرات جانی بسیار را نیز به همراه داشت.

شیشه سکوریت:

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن نتیجه فرآیند حرارتی به شیشه خام تا دمای 700 درجه سانتیگراد و سرد کردن آن می باشد، در این فرآیند مقاومت شیشه به حدود 4 تا 5 برابر حالت عادی می رسد و این خاصیت است که آن را در برابر شکست مقاوم می سازد، لازم به ذکر است شیشه های سکوریت در صورت شکست به قطعات ریز و صیقلی تقسیم می شوند و خطرات ناشی از شکست شیشه را ندارند.

شیشه لمینیت:

این نوع شیشه نسبت به شیشه های معمولی از ضریب اطمینان ویژه ای برخوردار است و این خاصیت به علت لایه پلیمری است که در میان آن ها قرار دارد بسته به اینکه شیشه لمینیت مورد نظر کارفرما چند میلیمتری است و در چه مکان و با چه کاربری قرار است اجرا شود از دو یا چند لایه شیشه سکوریت یا خام با چند لایه ی پلیمری تحت عنوان PVB ترکیب و تحت فشار و حرارت یکپارچه قرار می گیرد تا به مقاومت برسد.

شیشه لمینیت

چرا شیشه لمینیت نمی شکند؟

باید بدانیم که خاصیت شیشه و یا هر متریالی که قرار است از ترکیب شن،کربنات سدیم و آهک در فرآیند انبساط و انقباض به وجود آید و در جستجوی نور به داخل فضا با ایجاد دید بصری کافی پیش رود بدیع است که نشکند و مانند دیواره های سنگی و بتنی مقاومت داشته باشد،این بدان معنا نیست که شیشه متریالی نامناسب برای ساخت و ساز می باشد بلکه پیشرفت علم اثبات نموده است که میتوان حتی بناهایی شیشه ای بدون در نظر گرفتن دیوارهای آجری و سیمانی سخت اجرا نمود و این شاخص در شیشه های لمینیت به منحصه ظهور رسیده است.

تست شیشه لمینیت

شیشه لمینیت چگونه می شکند؟

در اینجا به این پاسخ می رسیم که این نوع شیشه هم مانند سایر شیشه  هایی که در بالا بدان اشاره کردیم امکان شکست را دارد و شاخصه ای که این نوع شیشه را از سایر شیشه های سکوریت و میرال جدا می کند همان شاخصه الگوی شکستشان می باشد. این نوع شیشه در صورت شکست با خاصیت مویینگی پیش می روند و در محل خود ثابت می مانند تا تکنسین های نصب شیشه به محل پروژه برسند و آن را از فریم جدا نمایند.

 

شکست شیشه لمینیت

 

کاربرد شیشه لمینیت :

مصارف عمده این نوع شیشه ها در مکان هایی است که نیاز بعد امنیت بالا می باشد و یا در نمای ساختمان های بالاخص در ساختمان های مرتفع مورد استفاده
می باشد:

 • طلافروشی ها، بانک ها و صرافی ها و فرودگاه ها
 • کف و سقف های نورگیرو پله ها
 • استخرها و مراکز تفریحی
 • نمای ساختمان ها و پنجره های ساختمانی
 • شیشه های ضدگلوله برای گیشه ها و درب های ورودی

 

شیشه لمینیت پله

مزایای شیشه لمینیت :

مقاومت در برابر ضربات احتمالی

ایستایی در برابر شکست و عدم تخریب

عایق حرارتی و رطوبتی

عایق صوتی

تامین امنیت

شفافت بالا و مقاوم در برابر تابش اشعه های فرابنفش

جلوگیری از تغییر در رنگ تدریجی ناشی از تابش مستقیم خورشید به وسایل

 

سقف شیشه لمینیت

 

شیشه فوتولمینیت چیست؟

شیشه های فتولمینیت نوعی از شیشه های لمینیت است که در حدفاصل شیشه و طلق از طرح های پارچه و یا چاپ مستقیم برروی طلق استفاده می شود، بدین منظور طرح مورد نظر را روی پارچه و یا طلق به صورت دیجیتال چاپ نموده و تحت فشار و حرارت بالا قرار می دهند تا به تاب مقاومتی لازم شیشه های لمینیت برسند.

 

چرا شیشه کالا :

شاید برای شما هم این سوال پیش آید که چرا بین فروشگاها و شرکت های موجود شیشه کالا را انتخاب کنیم ما در اینجا به شما علاوه بر ارایه محصولی مطابق با استانداردهای جهانی ضمانت کیفیت نیز می دهیم،شیشه کالا نماینده کارخانجات آذرجام نشکن با سابقه ای بالغ بر 10 سال در کنار بهترین برند های جهانی جای دارد و توسط کارشناسان خبره در عرصه شیشه سکوریت و معماری همواره راه را برای مشتریان و همکاران گرامی هموار می نماید.

ما اینجاییم تا بهترین های صنعت شیشه و ساختمان را برای شما فراهم آوریم.

————— اعتماد شما سرمایه ماست —————

نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )
( الزامي )
( الزامي )